110 / 220
Producents, režisors: Juris Poškus
Operators: Jespers Vahtmeisters
Skaņa: Debora Stratmane

Uzņemta Losandželosā un Maskavā, filma ir diptihs par divām megapilsētām. Ar vairāk kā 10 miljoniem iedzīvotāju katrā, šīm pilsētām ir kopīgs apdzīvotās teritorijas plašums, monumentālas transporta sistēmas un liela mēroga plānošana. Anonimitāte, ko veido masīvā urbānā vide nosaka veidu kā filma ir uzņemta. Kamera neiesaistās vairāk kā atturīga novērotāja līmenī. Tā pārvietojas pa pilsētplānošanas veidotajām ģeometriskajām lī nijām, attīstot pragmatisku, frontālu skatījumu, līdzīgu agrīnajam kino vai teātra skatuvei. Filma mēģina atrast maģisko ikdienišķajā, fokusējoties uz vienkāršām cilvēkudarbībām un statiskiem brīžiem kustības iekļautā vidē.
Šāda aina varētu pavērties citplanētietim, kurš ieradies uz Zemes savākt pierādījumus par cilvēku civilizācijas klātbūtni, pats paliekot neredzams.

Pieejot katrai metropolei ar svešinieka distanci, filma aktualizē atsvešinājuma jēdzienu caur vizuālu metaforu. Minimāls valodas pielietojums paver ceļu vizuālai ekspresijai. Epizodes raksturo elektriskā strāva un gaisma. Filma izspēlē ainas vienu aiz otras kā kāršu spēlē, fokusējoties uz dislokāciju un kosmopolītismu, kas raksturo moderno sabiedrību.
Pilsētas ietekmē sociālās dzīves viengabalainību, daudz vairāk nekā valdības, ekonomika vai tehnoloģija. Urbānā ekspansija veido platformu, kas nosaka ikdienas dzīvi un modernisma pamatus. Megapilsēta kā viens no augstākajiem sabiedrības radošajiem veidojumiem ir iedvesmojoša bāze daudziem cilvēku radītiem darbiem, ieskaitot šo filmu.
GALVENĀ
BALVA
Ann Arboras kinofestivālā
ASV
 
1997.
52'