Saule Spīd 24 stundas
Scenārija autors: Juris Poškus
Režisors: Juris Poškus
Producenti: Juris Poškus, Madara Melberga
Pieaicinātais producents: Guntars Laucis
Operators: TBC
Producējošā kompānija: FA Filma

Pēc biznesa pārdošanas, Harijam pēkšņi ir pār pārēm brīva laika, kas apņemts ar ģimenes un tuvinieku raizēm un neapmierinātību. Viņš izlemj doties uz Ziemeļpolu, lai iegūtu jaunu nozīmi panākumiem. Krievijas pilsētā Hatangā viņš sastopas ar raibu, internacionālu tūristu grupu, kuri šeit ieradušies līdzīgu ambīciju vadīti. Tūristu vidu ir populārā polārpētnieka mazdēls Kurts, kurš ir nolēmis uzstādīt jaunu Ginesa rekordu, pārstāvēdams vecu itāli, kurš būs vecākais cilvēks uz planētas, kurš sasniedzis Ziemeļpolu. Ceļojums tiek aizkavēts šķietamu "sliktu laikapstākļu" dēļ, bet drīzāk vietējo iedzīvotāju dēļ, kuriem piemīt gluži citāda izpratne par laiku, steigu un panākumiem. Tā kā ari gidi un piloti ir visai nesteidzigi, tūristu grupas ietvaros aug ar vien lielāka nervozitāte un vēlme steigties, kas izraisa cīņu ar vietējo iedzīvotāju stūrgalvību. Lai izaicinājums pēc jauniem sasniegumiem būtu ar vien lielāks, Harijs pats veido neesošas grūtības, kas viņam atgādina Amundsena laikus un teju noved pie letāla iznākuma. 

Filma ir par jaunu mērķu uzstādīšanu un sasniegšanu, par neparastu panākumu sasniegšanu, sapņu piepildišanu, kas varonim ļautu izskatīties unikālākam pašam savās acīs. Tas mūs noved pie jautājuma, kas ir tas uz ko mēs tiecamies un ko ceram sasniegt, vai tas ir piesaisīts kultūras un sociālajai apziņai par to, kas ir saniegumi un pānākumi. Vienlaikus tas ir klasiskā veidā attīstīts stāsts, kas attainot cik dažādi var reaģēt cilvēki, kad tie atrodas pilnīgi atšķitīgos apstākļos kādos tie paraduši būt. Cilvēki ar sasteigtu vēlmi virzīties uz priekšu ir ieslodzīti tādā kā "laika zonā". Filma skaidro mūsdienu situāciju, kurā mēs dzīvojam visa pārpilnībā un vienlaikus ar vien pieaugošā laika trūkumā. No šī aspekta Ziemeļpols ir tikai simbols, kurš attaino noteiku "zenītu" katra dzīvē, kas savukārt veicina vēl jaunus simbolus. Arī tūristu fotogrāfijas ir kā pierādījums viņu eksistencei. Ziemeļpols un Ginesu rekordu grāmata, abi, ir mūsdienu kultūrvides radīti un balstoties uz essības aspektu - ik vienam ir savs Ziemeļpols.

Emocionāli filma svārstās starp drāmu un grotesku. Daži varoņi sākotnēji būdami aktīvi ieņem novērotāja pozicīju, bet noslēgumā atkal kļūst aktīvi. Projektam nepieciešama izstrādātāka struktūra, priekšplānā izvirzot noteiktus tēlus. Tādējādi scenārijs vēl tiks papildināts un attīstits pēc mēģinājumiem ar aktieriem, kuros piedalīsies arī scenārija autors, kas būs kā pamats jaunu epizožu attīstīšanai. Pamatā filmas virzītājspēks būs darbība, fokusēta uz stāsta izklāstu, atstājot skatitājam izvēli kā uzlūkot protogonistus un viņu rīcību. Filma sevī iekļaus vizuālo un emocionālo kontrastu, pretstatot ainavu un emocionālo varoņu strāvojumu.   
Atbalsta: 
 Filmēšanas sagatavošanas posms
100 min